Świece sojowe

bawełniane dodatki

Uszczelki oraz knoty wykonywane są z bawełny w duchu prostoty i minimalizmu

inspirujące zapachy

Kompozycja zapachowa jest maksymalnie prosta i nawiązuje do pór roku

wosk sojowy

Jest wegański, nie pozostawia czarnego osadu oraz pali się znacznie dłużej niż inne woski

drewniane nasadki

Ręcznie robione dębowe nasadki są wytrzymałe i zatrzymują zapach na dłużej

PERFEKCJA TO PROCES

KLASYCZNY MINIMALIZM

Styl skandynawski

Design świec Puella candle powstał z zamiłowania do tego co piękne i naturalne, dlatego został oparty na stylu skandynawskim. Styl ten wywodzi się z północnej europy, gdzie panują mroźne zimy oraz występują dnie i noce polarne. Aby radzić sobie z trudnymi warunkami ludzie urządzali się prosto i funkcjonalnie, dlatego często wykorzystywali ogólnodostępne materiały. W stylu skandynawskim dominują jasne barwy, drewniane dodatki i szeroko pojęty minimalizm. Dzięki temu oraz dzięki jakości świece pasują niemal do każdego wnętrza, dodając mu przy tym charakteru​.

produkcja

Perfekcja to proces

Nasze świece są ręcznie robione z najlepszych składników przez wykwalifikowany zespół, ponieważ tylko czynnik ludzki zapewnia najwyższą jakość wykonania. Od początku do końca nad procesem produkcji pojedynczej świecy czuwa jedna osoba, która zajmuję się Twoją świecą i wie o niej wszystko.  Swoją pracę zaczyna od starannego przygotowania surowców, następnie topi wosk sojowy i wlewa go do wcześniej przygotowanych form. Ostatnim etapem jest pielęgnacja świecy a zaraz po niej pakowanie oraz wysyłka do klienta.

PODWÓJNY KNOT

drewno

Nasadki

Wieczka wykonywane są ręcznie z drewna dębowego. Surowiec ten jest znany człowiekowi od stuleci i najczęściej wykorzystujemy go w budownictwie, ponieważ jest mocny i wytrzymały. Nasadki są zdobione miękką, bawełnianą  gąbką, która prezentuje się znakomicie, ale również zapobiega uwalnianiu się zapachu świecy.

PALENIE

Dwa knoty

Czas palenia świec waha się w przedziale od 40  do 45 h, ponieważ kluczowe jest odpowiednie palenie świecy. Podwójny knot daje więcej blasku oraz pali się znacznie efektywniej od często spotykanego pojedynczego knota.

NUTY ZAPACHOWE

NATURAL WHITE

To… zima i jej bezduszność. Jedyna bezzapachowa świeca w naszej kolekcji. Podczas palenia podwójny knot daje dużo blasku, jednak nie czujemy żadnego zapachu; możemy tylko wsłuchać się w czystą soje i jej kremowy aromat.

Intensywność zapachu

MANGO

Letnia słodycz i owocowe orzeźwienie w Twoim domu. Jest aksamitny, przejrzysty i mocno owocowy. Pobudza zmysły a swoją pozytywną energią motywuje do działania i stawiania sobie kolejnych, większych celów.

Intensywność zapachu

FRENCH VANILIA

Ciepła nuta zapachowa dedykowana jesieni. Zapach ten jest ciepły i aksamitny, przywodzi na myśl romantyczne wspomnienia oraz inne magiczne chwile w Twoim życiu. Idealnie się sprawdza w romantycznej kolacji dla dwojga w deszczowy, jesienny wieczór.

Intensywność zapachu

CARMEL

Zapach odpowiadający jesieni. Podczas palenia nuta wypełnia całe mieszkanie dając domownikom poczucie ciepła i bezpieczeństwa, podczas gdy za oknem panuje półmrok, i pada deszcz.

Intensywność zapachu

OPIUM

Nuta dedykowana lecie. Został stworzony przez mężczyzn dla mężczyzn. Nuta OPIUM jest twarda, mocna ale zarazem delikatna. Zdradza historię mężczyzny, który jest silny i odważny, ale kiedy trzeba też delikatny.

 

Intensywność zapachu

GRAPEFRUIT

To wiosenne przebudzenie, które przychodzi po bezdusznej zimie. Jest jak pierwszy deszczyk, delikatny ale z nutką goryczy, ponieważ może przerodzić się w ulewę. GRAPEFRUIT jest orzeźwiający i zmysłowy ale  z nutką goryczy.

 

Intensywność zapachu

PUELLA CANDLE