O nas

PUELLA CANDLE

Historia

 

Puella candle powstało z pasji do natury i nieustannego dążenia do perfekcji. Idea produktu skupia się na ręcznej produkcji, wykorzystaniem naturalnych składników i wykorzystaniem najwyższej jakości surowców. 

Stworzenie nowego produktu zajęło nam ponad cztery miesiące. Był to niezwykły trudny i żmudny proces ze względu na trudność pozyskania składników, które zadowalają NAS swoją jakością.   

DLACZEGO ŚWIECE NATURALNE ?

Oswojenie ognia uważane jest za przełom w dziejach ludzkości, otworzył on nową erę dzięki temu, że przez wieki chronił nas przed dzikimi zwierzętami, ogrzewał w zimowe dni a swoim blaskiem zapewniał poczucie bezpieczeństwa. Żaden z żywiołów nie jest tak bliski naturze człowieka jak ogień. Żeby móc na stałe cieszyć się płomieniem, ludzie wymyślili pochodnie. Pierwsze pochodnie stanowiły zwinięte skóry zwierzęce, które przytwierdzano do drewnianej rękojeści.

Aby można było zapalić pochodnie niezbędne było zanurzenie skór w olejach. W przeszłości wszystko co człowiek posiadał pochodziło wprost z natury, nasi przodkowie wykorzystywali tylko i wyłącznie naturalne składniki.  Nasze świece są swoistą pochodnią pierwszych ludzi, ponieważ tak jak one zawierają naturalne składniki. Są hołdem dla ludzkich osiągnięć, zapalając je możemy podróżować w przeszłości czerpiąc satysfakcje z naturalnego płomienia.